Skuadra kosovare e shkarkon trajnerin – Lajmi.net
Skuadra kosovare e shkarkon trajnerin
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 21:22, 25 December 2017
Rahoveci ka shkarkuar trajnerin, Mark Rodiqi, pasi klubi kërkon ndryshime.

Lajmin e ka konfirmuar vet klubi rahovecas përmes rrjeteve sociale.

“Gjatë analizës dhe diskutimeve bordi ka konstatuar se për të arritur këto synime kërkohen disa ndryshime kruciale në skuadër dhe si pasoj e kësaj ka vendosur të shkëpus bashkëpunimin me trajnerin e deritanishëm, Mark Rodiqi”.

“Bordi dëshiron ta falënderojë Rodiqin për gjithë angazhimin e tij, ndërsa i dëshiron suksese në angazhimet e ardhshme”, shkruhet në njoftimin e klubit.

Rodiqi me skuadrën e Rahovecit zhvilloi 14 ndeshje zyrtare, ku arriti 8 fitore dhe 6 humbje.

Rahoveci mban pozitën e katërt në Superligë dhe kërkon një vend në play-off.

Fjalët kyçe: KB Rahoveci

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bubble Trouble