Skuadra e Ozil për sezonin e ri është një befasi e madhe – Lajmi.net
Skuadra e Ozil për sezonin e ri është një befasi e madhe
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:02, 11 October 2017
Agjenti i mesfushorit ka zbuluar se lojtari dëshiron të mbetet në Premier League për "dy deri në tre sezone" të ardhshëme, mes interesimit të Manchester United.

Agjenti i Mesut Ozil, Erkut Sogut ka zbuluar se bisedimet e kontratës me Arsenalin po shkon në një “drejtim pozitiv”.

Marrëveshja aktuale e gjermanit në “Emirates Stadium” përfundon verën e ardhshme, me qëllim që të zbulojë se Manchester United dhe Barcelona janë të dy të interesuar në nënshkrimin e mesfushorit.

Pavarësisht situatës disi të vështirë të Ozil, dhe duke qenë i lirë të bisedojë me klubet e huaja për një ndërprerje të mundshme në janar, asnjë ofertë e re nuk ka ardhur nga Arsenali.

Goal kupton se mbetja në Gunners është ende një opsion realist për 28-vjeçarin, megjithatë, me rastin se Ozil që është ndryshe nga ai i Alexis Sanchez, i cili është i vendosur të largohet nga klubi si një lojtarë i lirë në 2018.

Besiktas gjithashtu ka qenë i lidhur me ish-yllin e Real Madridit dhe, ndërsa agjentii tij konfirmoi se Ozil ishte i lumtur të dëgjonte interesimin e klubit turk, ai është i vendosur të mbetet në Premier Ligë për tani.

Sogut tha për “Fanatic”: “Mesut është i lumtur të dëgjojë se Besiktas është i interesuar për të, megjithatë, asnjë propozim ende nuk na ka arritur”.

“Edhe nëse kjo do të ndodhte, ai dëshiron të luajë në Premier Ligë për të paktën dy deri në tre vite të tjera.

“Kontakti ynë me Arsenalin vazhdon dhe ne po lëvizim në një drejtim pozitiv”.

Ozil, i cili ka qenë duke luftuar me një problem të inflamacionit të gjurit në javët e fundit, ka qenë i kufizuar në vetëm pesë paraqitje në të gjitha garat për Arsenalin në edicionin 2017-18.

Fjalët kyçe: Mesut Ozil

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball