Skënderbeu i bashkohet Shkëndijës, kalon në raundin e tretë në EL (FOTO) – Lajmi.net
Skënderbeu i bashkohet Shkëndijës, kalon në raundin e tretë në EL (FOTO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 21:47, 20 July 2017
Skënderbeu është skuadra e dytë shqiptare që kalon në rrethin e tretë të Ligës së Evropës.

Skuadra nga Korça, ka mposhtur 2:0 kazakët e Almatyt në ndeshjen e kthimit.

Ndeshja e parë në Kazakistan kishte përfunduar barazim 1:1.

Lilaj në minutën e 50-të dhe Plaku në minutën e 83-të, shënuan në fitoren e Skënderbeut./Lajmi.net/


Skenderbeu (Alb) 2-0 K. Almaty (Kaz) 20.07.2017 by Football–Live

Fjalët kyçe: Skënderbeu

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Stealth Sniper