Skandal: Ja si Vetëvendosja organizoi transport për votues në Prishtinë (Video) – Lajmi.net
Skandal: Ja si Vetëvendosja organizoi transport për votues në Prishtinë (Video)
Autori: Lajmi.net LajmePolitikëZgjedhjet Lokale 2017 20:23, 20 November 2017
Lëvizja Vetëvendosje ditën e djeshme e ka shfrytëzuar në maksimum për të marrë vota. Ata, madje kanë mobilizuar aktivistët që të transportojnë njerëzit të votojnë për Shpend Ahmetin.

 

Njëri nga aktivistët, që ka mbetur anonimë ka thënë se njejtë është vepruar edhe në qytete tjera.

Kronika e Klan Kosovës tregon se si barten njerëzit tek qendra e votimit.

Duke u paraqitur si OJQ, Vetëvendosja u telefononte qytetarët dhe u ofronte transport për të votuar.

Por ata kishin ngatërruar numrat e telefonit, dhe e telefonuan gazetaren, e cila nuk e refuzoi ftesën.

Aktivsti tregon se të gjitha shpenzimet i heq Lëvizja Vetëendosje.

Për këto dhe shumë të tjera, ndiqeni storien. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: prishtine, VV

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Zombie Big Trouble