Sjelljet e njerëzve të kënaqur me veten e tyre – Lajmi.net
Sjelljet e njerëzve të kënaqur me veten e tyre
Autori: Lajmi.net Lifestyle 23:50, 9 August 2017
Ndjenja e mirë për veten është të duash personin që ju jeni, brenda dhe jashtë. Sigurisht, kjo nuk është e thjeshtë, është punë e vështirë dhe kërkon disa rregulla të rëndësishme që përfshijnë një ndryshim radikal të mendimeve, ndjenjave dhe veprimeve.

Është një çështje e perspektivës mendore për të mësuar sesi të vendosni veten në një mënyrë pozitive ndaj të tjerëve, veten dhe realitetin.

Sjelljet e njerëzve, të cilët janë të kënaqur me veten e tyre:

1) Pranojnë veten siç janë dhe rezultatet që kanë arritur deri më tani

2) E pranojnë jetën ashtu siç është

3) Mësojnë të përshtaten me rrethanat

4) Angazhohen për t’u përmirësuar

5) Pranojnë disfatat

6) Festojnë fitoret

7) Pranojnë të tjerët ashtu siç janë

8) Dokumentojnë çdo gjë që ndodh në botë

19) Kanë besim në potencialin e tyre. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Kenaqur, Njerëzit

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Turbo Racing 3