Simeone parashikon finalen e Europa League – Lajmi.net
Simeone parashikon finalen e Europa League
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 7:06, 4 May 2018
Diego Simeone i gëzohet kualifikimit të Atletico Madridit në finalen e Europa League.

Diego Simeone ka festuar kualifikimin e Atletico Madridit në finalen e Europa League.

Skuadra e tij mposhti Arsenalin me rezultat 1:0 në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinale duke siguruar kalimin në finalen e Lyonit ku do të takohen me Olympique Marseille.

“Finalja? Do të jetë një ndeshje e madhe, Marseille është shumë i fortë”, deklaroi Simeone në konferencë për media pas ndeshjes, përcjell “lajmi.net”.

“Isha i pikëlluar në tribuna sepse isha larg futbollistëve por sigurt Burgos ka bërë punë të mrekullueshme. E kam shikuar ndeshjen në tribuna duke u ulur si një tifoz”, theksoi ai. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO