Sigal Prishtina – Peja, mbyllet ndeshja me rezultat të ‘frikshëm’ – Lajmi.net
Sigal Prishtina – Peja, mbyllet ndeshja me rezultat të ‘frikshëm’
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 14:56, 17 March 2018
Sigal Prishtina ka dominuar ndeshjen ndaj Pejës në Superligën e Kosovës në basketboll.

Sigal Prishtina ka fituar ndaj Pejës me rezultat të thellë 116:63 në Superligën e Kosovës në basketboll.

Përforcimi i ri, Filip Bundovic ishte realizatori më i mirë me 33 pikë, 10 kërcime dhe 1 asistim.

Kurse, me lojë të mirë u dalluan edhe Ardit Beqiri me 25 pikë, 2 kërcime e 4 asistime dhe Valon Bunjaku me 24 pikë, 7 kërcime e 12 asistime, kurse te Peja u veçua Beq Kovaqi me 33 pikë, 6 kërcime e 2 asistime.

Pas 23 xhirove, kryeqytetasit kanë bilanc 22-1, derisa pejanët 6-17. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO