Sigal Prishtina e mposht me rezultat të thellë KB Pejën – Lajmi.net
Sigal Prishtina e mposht me rezultat të thellë KB Pejën
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 20:18, 11 November 2017
Sigal Prishtina ka shënuar edhe fitoren e tetë radhazi në Superligën e Kosovës në basketboll.

Skuadra kampione pa problem ka mposhtur dikur rivalin më të madh të tyre, KB Pejën.

Ndeshjen e zhvilluar në ‘Pallatin e Rinisë’, kryeqytetasit e kanë fituar me rezultat të thellë 99:68.

Gjashtë lojtarë te Prishtina arritën të shënojnë pikë dyshifrore, derisa u dalluan Maxim Esho me 19 dhe Dardan Berisha me 17 pikë.

Te Peja u dallua Arian Qallaku me 24 pikë e 8 kërcime./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO