Sigal Prishtina e fiton Kupën e Kosovës – Lajmi.net
Sigal Prishtina e fiton Kupën e Kosovës
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 21:20, 19 February 2017
Sigal Prishtina e ka fituar Kupën e Kosovës.

Kryeqytetasit në një ndeshje me shumë intensitet, kanë mposhtur në finalen e madhe KB Pejën, me rezultat 77-66.

Ndeshja finale u zhvillua në palestrën ‘Minatori’ në Mitrovicë.

Çereku i parë ishte i baraspeshuar, me efikasitet nga të dy skuadrat, dhe me rezultat final 18-18.

Në çerekun e dytë, pejanët ishin për një nuancë më të mirë, duke arritur të fitojmë me rezultat 18:22, për të shkuar në pushimin e pjesës së parë me katër pikë epërsi, 40-36.

Kjo epërsi u rrit edhe më shumë në çerekun e tretë, të cilin KB Peja e fitoi 14:11.

Fillimi i çerekut të fundit, kaloi në tërësi në dominimin e Sigal Prishtinës, që patën një seri prej 9-0, për të kaluar në epërsi prej 56-54.

Kjo paraqitje e mirë e kryeqytetasve vazhdoi edhe në minutat në vazhdim, për ta fituar këtë çerek me rezultat 30-12, ndërsa rezultat i përgjithshëm figuronte 77-66.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion
  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble