Sigal Prishtina e fiton derbin e madh ndaj KB Pejës – Lajmi.net
Sigal Prishtina e fiton derbin e madh ndaj KB Pejës
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 20:43, 28 January 2017
Sigal Prishtina e ka fituar derbin e javës në elitën e basketbollit kosovar.

Në ndeshjen e zhvilluar në ‘Karragaç’, kryeqytetasit kanë mposhtur vendasit e KB Pejës, me rezultat 67-79.

Për Sigal Prishtinën kjo fitore ishte e merituar, pasi që gjatë gjithë ndeshjes qëndroi në epërsi, duke u treguar skuadër më e vendosur.

39:43 në të mirë të tyre Sigal Prishtinës përfundoi pjesa e parë e takimit.

Me ecuri të njëjtë Sigal Prishtina ka vazhduar edhe në pjesën e dytë, duke i dominuar vendasit dhe duke rritur epërsinë e përgjithshme me 12 pikë epërsi.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6 

Fjalët kyçe: KB Peja, Sigal Prishtina

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2