Si u shty Azem Vllasi në protestat e vitit 1981 dhe u kërkua të rrahet? (VIDEO) – Lajmi.net
Si u shty Azem Vllasi në protestat e vitit 1981 dhe u kërkua të rrahet? (VIDEO)
Autori: Lajmi.net LajmeNacionalePolitikë 22:48, 13 March 2018
Azem Vllasi si përfaqësues politik i vitit 1981 ishtë në rrymën që mbronte pushtetin e asaj kohe thotë Teuta Hadri, një prej akterëve të rëndësishëm të lëvizjes studentore.

“Aty jemi ndeshë me figurat politike. Me Azemin jemi shty trup për trupi. Gati u rrëzua Azem Vllasi. Dikush dashti edhe me rrahë,” po rrëfen Hadri në emisionin “Politikë” me Sejdi Demirin, në TribunaChannel.

Ajo deklaron se ishte turmë e madhe e njerëzve, dhe rinia e studentëve ndezi “flakadarin e lirisë”.

“Çdo gja atë ditë u fol se çka bënë pushteti sllav ndaj Kosovës.”

Ajo tregon se si në çarçafe të konvikteve me buzëkuq u shkruajtën parollat./GazetaTribuna/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO