Si t’i mbijetoni një sulmi në zemër kur jeni vetëm – Lajmi.net
Si t’i mbijetoni një sulmi në zemër kur jeni vetëm
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 21:16, 12 August 2017
Duke qenë se shumë njerëz janë vetëm kur vuajnë nga një sulm në zemër, duhet të dinë t'ia dalin vet mbanë.

Personi, zemra e të cilit rreh më shpejt se normalisht, ka dhjetë sekonda kohë para se të humbasë ndjenjat, përcjell lajmi.net

Këta persona mund të ndihmojnë veten e tyre duke kollitur fuqishëm dhe në mënyrë të përsëritur. Përpara çdo kollitje duhet të merrni frymë thellë dhe frymëmarrja duhet të jetë e zgjatur.

Kollitja duhet të jetë e vazhdueshme derisa të merrni ndihmën e duhur ose zemra të bie në nivelin normal. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Sulmi ne Zemer

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bow Master