Si t’i mbani duart kur dilni në fotografi, ja qëndrimet e duhura për një foto të përsosur – Lajmi.net
Si t’i mbani duart kur dilni në fotografi, ja qëndrimet e duhura për një foto të përsosur
Autori: Lajmi.net Lifestyle 9:47, 9 February 2018
Gjithçka që doni është vetëm një foto e bukur për Instagram, dhe pas 50 shkrepjesh kuptoni që duart janë ato që jua prishin pozën.

Të gjithave na ka ndodhur të postojmë një fotografi me mbishkrimin “Nuk dija çfarë të bëja me duar”, por po të kishit kërkuar në internet do t’ju dilnin qindra artikuj që do t’ju udhëzonin si t’i mbanit këto të fundit për një qëndrim të përsosur!

Nuk ka problem, këtë gjë e ka bërë Living për ju dhe do jua tregojë sot dhe përmes fotove.

Krijoni një kënd 90 gradë me të dyja duart !hands 90 degree angle

Pretendoni sikur po prekni thonjtë
Është një pozë natyrale jo e sforcuar! Duart duhet të jenë jo shumë të ulura por jo dhe shumë të ngritura ! Në pjesën e barkut do të ishte ideale.

hands nails

Duar në xhepa
Vetëm siguroheni që kur të merrni këtë pozë të jeni të kthyera nga aparati, duke anuar pak kokën !

hands in pockets
Vendoseni një dorë në bel ! Sekreti ky është, vetëm një ! Në tjetren mund të mbani çantën apo thjesht ta lini të lirë.

what to do w hands in photos hand on hip
Mos merrni poza që ju ngrinë shpatullat, kur jeni në këmbë, sepse nuk do të dukeni bukur. Një gjë të tillë duhet ta bëni kur jeni ulur, në mënyrë që të mbani trupin drejtë, por kur jeni në këmbë sa më lirshëm të qëndroni aq më natyrale do të duket fotoja. Duart fshihini pak nga pas.

hands posture
Kryëqëzojini duart para

what to do w hands in photos hold bag

Merrni diçka në dorë, një gotë vere, një kafe apo çfarëdolloj gjëje tjetër ! Kjo pozë nuk dështon kurrë

hands in photo coffee

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO