Si t’i hiqni qimet e këmbëve me përbërës natyralë – Lajmi.net
Si t’i hiqni qimet e këmbëve me përbërës natyralë
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 10:40, 9 August 2017
E kush nuk dëshiron të ketë këmbë të pastërta dhe pa qime?

Ja se çfarë duhet të bëni:

Përzieni të bardhët e vezës me një lugë gjelle sheqer dhe gjysmë lugë gjelle pluhur mielli, transmeton lajmi.net

Këta përbërës i përzieni derisa të fitoni një pastë dhe me të i bëni masazh këmbëve, pastaj e lini pastën të thahet dhe lehtësisht e heqni më pas nga lëkura.

Sheqeri dhe limoni kanë veti natyrale për heqje të qimeve, sheqeri e shtreson lëkurën ndërsa uji i limonit e zbut atë.

Pas 20 minutave pastroni këmbët dhe këtë procedurë kryeni dy herë në javë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO