Si t’i heqim qafe puçrrat kur kemi lëkurë të yndyrshme – Lajmi.net
Si t’i heqim qafe puçrrat kur kemi lëkurë të yndyrshme
Autori: Lajmi.net Lifestyle 22:44, 27 February 2016
Shumë njerëz fillojnë të shohin puçrra në fytyrën e tyre edhe pas të 20-ave të vonshme.

Kur fillojnë të dalin rrudhat dhe puçrrat në të njejtën kohë mund të jetë shumë irrituese.

Por ka një zgjidhje dhe këto janë vajërat pastruese, transmeton lajmi.net. Për t’i përdorur këto vajëra duhet të ndaloni së lari fytyrën në mëngjes, dhe ta përdorni vajin pastrues në mbrëmjë për ta larë fytyrën, pastaj vajin zbutës të përzier me kremë të rëndë për fytyrën. Mund të duket e çuditshme por funksionon.

Gabimi që bëhet zakonisht me pastrimin e fytyrës janë pastruesit e vrazhdë që e lënë fytyrën të brishtë dhe të egër. Në një afat më të gjatë kohor, lëkura fillon të prodhojë më shumë vaj pasi që është e thatë gjatë gjithë kohës./lajmi.net

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO