Si të zgjidhni domate të pjekura mirë – Lajmi.net
Si të zgjidhni domate të pjekura mirë
Autori: Lajmi.net Lifestyle 14:47, 1 May 2018
Ndonëse nisja e sezonit është periudha më argëtuese e vitit, pjesa më e mirë mund të jetë duke ardhur. Po flasim për periudhën e pjekjes së domateve.

 

Domatet e pjekura janë dhurata më e mirë e verës, e cila vjen pikërisht kur sezoni është në kulmin e tij.

Dhe përmbi të gjitha nuk ka gjë më të keqe se një domate e prishur…

Ndaj si ta zgjidhni domaten më të mirë?

Kontrolloni për njolla
Askush nuk e pëlqen një domate të vrarë apo të rrudhur

Peshojeni me dorë
Një domate e rëndë do të thotë një frut plot me lëng, që është pikërisht ajo që kërkoni.

Merrni erë tek kërcelli
Nëse vjen aromë e ëmbël dhe e fortë, jeni në rrugë të duhur.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO