Si të rritni faqen tuaj të facebook-ut – Lajmi.net
Si të rritni faqen tuaj të facebook-ut
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 15:59, 30 June 2018
Ka shumë mënyra për të rritur aktivitetin e audiencës tuaj dhe njëkohësisht ta rritni edhe faqen tuaj me pëlqime.

Janë mënyra lehtësisht të qasshme, të cilat mund t’i bëni të gjithë, shkruan lajmi.net

Hapi i parë: Postoni video- Postimi i videove e rritë në masë të madhe Reach si dhe njëkohësisht pjesëmarrjen në postime të lexuesve/shikuesve tuaj.

Hapi i dytë: Kompletoni profilin tuaj- Sa më shumë që ta kompletoni profilin tuaj me të dhëna, aq më të besueshëm do të jeni para audiencës.

Hapi i tretë: Caktoni një kohë për secilin postim që të shfaqet në faqen e facebookut. Opsioni Schedule është adekuat për të rritur Reach të postimeve edhe kur rivalët tuaj ‘flenë.’

/Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO