Si të përgatisni Nutella në kushte shtëpie – Lajmi.net
Si të përgatisni Nutella në kushte shtëpie
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 8:49, 19 November 2017
Përbërësit:

250gr ricotta ose gjizë e freskët pa kripë
3 lugë gjelle mjaltë
70gr lajthi të pjekura, të grira pluhur
2 lugë gjelle kakao e zezë

Përgatitja:
Fillimisht ricotta ose gjiza pa kripë kalohet në një sitë, për të përftuar kremozitet maksimal, pastaj hidhet në një tas, ku sipas radhës shtohen, mjalti, kakaoja dhe lajthitë e pjekura, të grira imët. Të gjitha rrihen me pajisjen përkatëse të kuzhinës, derisa të shkrihen tërësisht me njëra-tjetrën. Masa e përftuar është një krem i mrekullueshëm për të lyer bukën, ideale për mëngjesin e fëmijëve tuaj. Kremi i kakaos mund të përdoret gjithashtu për mbushje tortash apo “cheesecake”-ësh. Ai mund të ruhet deri në katër ditë në frigorifer.

Fjalët kyçe: Nutella, shtepi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool