Si të përdorni WC-të publike në mënyrë të sigurtë – Lajmi.net
Si të përdorni WC-të publike në mënyrë të sigurtë
Autori: Lajmi.net Lifestyle 21:45, 22 March 2018
Tualeti publik nuk është vendi më i pastër ose më i këndshëm që mund të vizitojmë, por nganjëherë rrethanat zhvillohen në atë mënyrë që na nevojitet.

Tualetet publike përdoren nga shumë njerëz dhe si rezultat, një numër i madh i baktereve dhe mikrobeve grumbullohen atje.

Ka disa rregulla se si të përdoren banjot publike që shumica prej nesh nuk e dinë. Ne ju rendisim 9 këshilla që do t’ju ndihmojnë të përdorni tualetet publike pa frikë.

1. Përdorni tualetin më të pastër.
2. Mos i vendosni gjërat në dysheme.
3. Pajisuni me mbrojtësa personal të tualetit, të cilat mund t’i mbani në çantë.
4. Shkarkojeni ujin e WC-së duke vendosur një letër, në mënyrë që të mos keni kontakt të drejtpërdrejt me të.
5. Lani duart me ujë të ngrohtë.
6. Thani duart me letra.
7. Mos e prekni dorezën e derës pa një letër higjienike ose copë.
8. Përdorni antibakterial për duart.
9. Refuzoni të shkoni në tualetet e ndotura publike.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO