Si të përdorni uthullën e mollës për të qetësuar dhimbjet e eshtrave – Lajmi.net
Si të përdorni uthullën e mollës për të qetësuar dhimbjet e eshtrave
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 23:14, 11 October 2017
Për shkak të dinamizmit të jetës, kequshqyerjes dhe ftohjes, shumë njerëz vuajnë nga dhimbja e eshtrave.

Përkundër shumë medikamenteve mjekësore, që mund të kenë efekte negative, dhimbja e eshtrave mund të trajtohet edhe në mënyrë natyrale, transmeton portali arbresh.info

Një ndër trajtimet më efikase është edhe uthulla e mollës.

Uthulla e mollës ndihmon në zvogëlimin e dhimbjeve duke eliminuar toksinat e grumbulluara në nyje dhe indet lidhëse.

Është veçanërisht e dobishme për ata që vuajnë nga artriti. Plus, ajo është e pasur me minerale si magnez, kalcium, kalium dhe fosfor.

Ja se si duhet ta përdorni:

Përzini deri në tri lugë çaji uthull molle dhe një lugë mjaltë me një gotë ujë të ngrohtë.  Pini këtë përzierje dy ose tri herë në ditë, mundësisht para ngrënies.

Këtë trajtim mund ta vazhdoni në mënyrë të rregullt, sepse ju bën mirë edhe për shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Gjithashtu mund të masazhoni zonën ku ndjeni dhimbje me uthull molle të përzier me vaj ulliri. Këtë përzierje mund ta bëni në baza ditore derisa dhimbja të zhduket.

Fjalët kyçe: dhimbjet e eshtrave

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball