Si të pastroni mushkëritë nga toksinat dhe tymi i duhanit me vetëm 2 përbërës – Lajmi.net
Si të pastroni mushkëritë nga toksinat dhe tymi i duhanit me vetëm 2 përbërës
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 13:32, 4 January 2018
Lënia e duhanit është një prej vendimeve më të mira që dikush mund të marrë.

Nëse keni vendosur që ta lini këtë ves atëherë juve duhet t’i nënshtroheni edhe një diete mjaft rigoroze për pastrimin e mushkërive.

Sipas studimeve konsumi i përditshëm i mollëve dhe domateve në dietën tuaj, ju ndihmon në riparimin e tyre. Sipas studiuesve, ata persona të cilët konsumonin 2 ose më shumë domate në ditë shfaqnin riparim më të shpejtë të mushkërive se ata të cilët nuk e bënin këtë gjë, transmeton living.al.

Funskioni i mushkërive fillon ngadalësimin që prej moshës 30-vjeçare, kështu dieta me ushqime të shëndetshme është mëse e nevojshme.

Fjalët kyçe: Duhani, Mushkëritë, Toksina

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan