Si të parandalosh thinjat – Lajmi.net
Si të parandalosh thinjat
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 14:11, 9 August 2017
Ka shum ushqime të cilat mund t'i përdorni për të qëndruar 'më të rinj' dhe për të mbrojtur po ashtu flokun tuaj, shkruan lajmi.net

Nëse konsumoni perime jeshile të cilat janë shumë të pasura me hekur, ju ndihmojnë në parandalimin e thinjave.

Po ashtu në shfaqjen e thinjave ndihmon edhe çokollata e zezë, si dhe vezët të cilat ju ndihmojnë që të qëndroni më të ri.

Salmoni luan një rol jetësor në prodhimin e disa hormoneve duke përfshirë edhe tek flokët. Frutat e detit të cilat janë të pasura me bakër dhe metal, që ushqejnë flokun tuaj. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: parandalim, thinja

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play 8 Ball Pool