Si të parandaloni që ftohja të mos ju kaloj në sistemin e frymëmarrjes – Lajmi.net
Si të parandaloni që ftohja të mos ju kaloj në sistemin e frymëmarrjes
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 18:42, 9 January 2018
Disa persona thjeshte janë të prirur që ftohjet e thjeshta t’ju kalojnë edhe në gjoks, në sistemin e epërm të frymëmarrjes.

Nuk është se mund të behet diçka që të parandalohet kjo, megjithatë janë disa gjëra që mund të ndihmojnë.

Pastrimi i hundeve vazhdimisht është një nga gjërat që mund të bëni, e që ndihmon në minimizimin e gjasave që ftohja të kaloj në traktin e epërm të frymëmarrjes.

Veç kësaj është e rëndësishme që të rrini vazhdimisht të hidratuar, gjë që lehtëson lodhjen dhe mbingarkesën

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Berry Rush
  • Play Turbo Racing 3