Si të ndryshoni gjuhën në Windows 7? – Lajmi.net
Si të ndryshoni gjuhën në Windows 7?
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 11:41, 24 February 2018
Opsioni për ndryshimin e gjuhës mund të mos jetë i shfaqur në ekranin e kompjuterit tuaj.

Çfarë duhet të bëni?

Në këtë rast, ju duhet të shkoni tek Control Panel dhe të zgjedhni Opsionin Clock, Language and Region, prej ku do të klikoni Region and Language, shkruan lajmi.net

Do t’ju hapet një faqe e re, dhe në të duhet të përzgjedhni mbi Keyboards and Languages dhe pastaj tek Change Language. Kështu mund ta gjeni gjuhën që dëshironi dhe ta shtoni në listë.

Në këtë mënyrë do të opsioni për ndryshimin e gjuhës do të shfaqet në ekran.

Shikoni videon më poshtë për më shumë detaje. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO