Si të humbni peshë duke ndjekur dietën me bazë xhinxheri – Lajmi.net
Si të humbni peshë duke ndjekur dietën me bazë xhinxheri
Autori: Lajmi.net Lifestyle 0:03, 9 September 2017
Mes kaq shumë mundësish dhe regjimesh ushqimore, vështirë të besosh se xhinxheri, një erëz e vetme mund të bëjë mrekullinë.

Fuqitë kuruese të kësaj ereze njihen prej shekujsh, por a është vërtetë ky përbërësi që ndihmon në humbjen e peshës? Përfshirja në dietë padyshim që do t’ë përshpejtojë procesin e dobësimit, por e rëndësishme është të dini sit a konsumoni në mënyrë që të jetë efektiv.

Këtu janë disa mënyra se si të humbni peshë me ndihmën e xhinxherit:

1: Pini të paktën dy herë në ditë çaj xhinxheri !

2: Përtypni një kubik xhinxheri përpara çdo vakti. Oreksi do të prihet dhe ju do të konsumoni më pak ushqim.

3: Xhinxherin mund ta blini si rrënjë apo pluhur dhe ajo që duhet të bëni është ta shtoni thuajse në çdo recetë.

Xhinxheri përshpejton gjitashtu metabolizmin dhe qarkullimin e gjakut, duke ndihmuar trupin të nxjerrë toksinat jashtë nga organizmi. Këto procese janë thelbësore për të mbajtur peshën në kontroll.

Mund t’ju interesojë gjithashtu: Si duhet ta konsumoni xhinxherin që të humbni 2 masa për një muaj. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Pesha, Xhinxher

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2