Si të dobësoheni me dy gota ujë (Video) – Lajmi.net
Si të dobësoheni me dy gota ujë (Video)
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 10:19, 1 May 2017
Studime të shumta janë kryer për të parë se cila është metoda më e lehtë për dobësim.

Nëse jeni në kërkim të hileve për t’u dobësuar pa shumë mundim, atëherë duhet të pini dy gota ujë para çdo vakti.

Sipas ‘trupi dhe shëndeti’, kjo ndikon në rregullimin e sasisë së ushqimit që konsumohet, duke çuar kësisoji në dobësim, përcjell lajmi.net

Studiuesit kanë mbajtur 48 persona me mbipeshë për tre muaj, ku në fund rezultoi që grupi që pinte ujë rregullisht kishte humbur 5 deri në 7 kg.

Shikoni videon më poshtë për t’u njohur detajisht me rezultatet e studimit. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: dobësim, Ujë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bike Rivals
  • Play World Soccer Champion