Si të bëni që llajneri juaj i syve të zgjasë më shumë – Lajmi.net
Si të bëni që llajneri juaj i syve të zgjasë më shumë
Autori: Lajmi.net Lifestyle 14:19, 16 February 2016
Arritja e perfeksionit në përdorimin e llajnerit është një art në vete.

Është e mërzitshme që të harxhoni gjysëm ore apo 45 minuta në krijimin e syve perfektë, mirëpo puna juaj zbehet brenda disa orëve. Që të siguroheni që format e juaja të syve të zgjasin më tepër, lexoni këshilat e mëposhtme.

 1. Përzgjedheni një llajner që zgjatë më shumë
  Një xhel rezistent ndaj ujit apo një llajner i lëngshëm është investimi më i mirë për kohëzgjatje më të madhe
 2. Përzgjedhni një primer
  Përdorimi i primerit(mbushësit) para aplikimit të llajnerit, do e mbajë grimin e freskët gjatë tërë ditës.
 3. Kujdes nga yndyra
  Yndyra është shkaku kryesor i njollosjes së llajnerit tuaj. Përdorni një pudër të lehtë që pengon përhapjen e yndyrës natyrale të fytyrës suaj.
 4. Shtrsa, shtresa, shtresa
  Jo vetëm që ju duhet të aplikoni shtresa të shumta, por edhe duhet të përshkoni atë linjë me hijëzues që ta mbajë në vend vijën.
 5. Mos e harroni maskaranë
  Maskara rezistente ndaj ujit do ju ndihmojë makijazhin të rrijë në vend dhe të pengojë prishjen e grimit nga ndonjë pikë loti të mundshëm.
 6. Të jeni e gatshme
  Mbajeni një llajner të syve në çantë që të jeni e gatshme për çdo rast që mund të prishë grimin tuaj.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO