Si të bëni petulla kungulleshë – Lajmi.net
Si të bëni petulla kungulleshë
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 11:47, 23 April 2017
Përbërësit:

2 kungullesha të mëdha
2 vezë
2 qepë të njoma
250 gr miell
djathë të coptuar
kripë dhe piper i zi
majdanoz
pluhur për ëmbëlsira

Hapat:

Kungulleshat i grini në rende dhe i kriposni.Pas 10 minutash kullojani mirë tepricën e ujit. Shtoni qepen e grirë në rende, pastaj djathin, vezët, majdanozin, miellin, pluhurin e ëmbëlsirave dhe pak piper.

Tërë këtë masë përzieni mirë dhe fërgojeni në tigan në vaj të nxehtë.

Bëni gati petullat dhe vendosni në salveta që teprica e ujit të kullohet, pastaj qitni djathin e grirë në rende. Mund t’i servirni me ajkë apo jogurt.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bubble Trouble