Si të bëni gjenerator nga energjia hidroelektrike (Video) – Lajmi.net
Si të bëni gjenerator nga energjia hidroelektrike (Video)
Autori: Lajmi.net Auto & TekEnergjia Efikase 13:34, 30 September 2017
Ky është gjeneratori më i vogël i ndërtuar nga energjia hidroelektrike.

Është i ndërtuar nga pompa e ujit të akuariumit të thyer, cd dhe lugë, transmeton lajmi.net

Është gjeneratori funksional më i lirë i ndërtuar  ndonjëherë, të cilin padyshim mund ta bëni edhe në shtëpi.

Shikoni videon më poshtë për të mësuar se si ta ndërtoni atë. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play 8 Ball Pool