Si të bëni film të animuar? (Video) – Lajmi.net
Si të bëni film të animuar? (Video)
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 14:20, 12 March 2017
Mënyra më e thjeshtë për të bërë një film të animuar, është që fillimisht ta keni një ide për storien tuaj, transmeton lajmi.net

Duhet ta keni parasysh që storia ndryshon shumë herë, derisa të vjen përfundimtarja.

Pastaj duhet ta shkruani storien tuaj e pas kësaj, duhet ta vizatoni secilin karakter që doni ta përfshini në storie.

Pastaj, duhet ta rregulloni filmin.

Për vazhdimësinë e hapave të tjerë, shikoni videon më poshtë dhe mësoni si bëhet një film I tillë.

Duhet ta dini se çelësi I kësaj dhe secilës punë tjetër është vullneti juaj. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Film i animuar

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Zombie Big Trouble