Si përgatitet një ëmbëlsirë me mak – Lajmi.net
Si përgatitet një ëmbëlsirë me mak
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 9:49, 14 April 2018
Përbërësit:

 

1/4 Gjalpë (margarinë)
1 gotë ujë
1 gotë uji sheqer
1 pako kekssa të bluar
300gr
1 pako mak
Arra të grimcuara
Rrush të tharë

Përgatitja: Pasi të përzihen të gjithë përbërësit hudhet në një kuti dhe mbi ëmbëlsirë mund të hidhet cokollatë kuzhine apo krem karamel.

Fjalët kyçe: ëmbëlsirë me mak

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Stealth Sniper
  • Play Turbo Racing 3