Si përgatitet kroasani? (Video) – Lajmi.net
Si përgatitet kroasani? (Video)
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 13:10, 14 August 2017
Kifle (kroasan) përgatitet në mënyra të ndryshme dhe mund të jetë me nutella, djathë, kaçkavall, gjem etj, në varësi të shijes dhe preferencave.

Përbërësit:

Vezë
200ml kos
200ml qumësht
1 lugë sheqer
2 lugë kripë
1 kg miell
gjalpë

Shikoni videon për më shumë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: kifle kroasan, Pergatitja

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan