Si funksionojnë turbinat e erës për prodhimin e energjisë? (Video) – Lajmi.net
Si funksionojnë turbinat e erës për prodhimin e energjisë? (Video)
Autori: Lajmi.net Auto & TekEnergjia Efikase 20:53, 13 July 2017
Energjia alternative dhe e rinovueshme çdo ditë e më tepër po bëhet më e pranishme.

Duke filluar nga energjia solare nepërmjet paneleve, ajo e ujit me hidrocentrale – edhe energjia e erës, po bëhet shumë aktuale, transmeton lajmi.net

Sigurisht, kur i keni parë turbinat e erës, ndër mend ju ka shkuar si funksionojnë dhe çfarë ndodh me to?

Atëherë, nepërmjet kësaj video që kemi sjellur për ju, mund ta shihni mënyrën e funksionit të tyre./Lajmi.net/ 

 

Fjalët kyçe: energjia e erës

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals