Si funksionojnë panelet diellore? (Video) – Lajmi.net
Si funksionojnë panelet diellore? (Video)
Autori: Lajmi.net Auto & TekEnergjia Efikase 15:21, 11 July 2017
ground solar panels in a field under a blue sky
A është e mundur që një ditë e tërë bota të ndriçohet nga energjia solare?

Për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje, fillimisht është bërë eksperimenti se si panelet diellore mund të kthejnë energjinë solare në energji elektrike, transmeton lajmi.net

Nga çfarë përbëhen panelet diellore? Po elementet që e përbëjnë këto panele, si janë të formuara?

Si bashkëveprojnë silikoni dhe kristali?

Në formë të detajuar, do të kuptoni për funksionimin e paneleve diellore, përmes videos më poshtë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: funksionim, panele diellore

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper