Shtyhet ndërtimi i “Kosovës së Re” – Lajmi.net
Shtyhet ndërtimi i “Kosovës së Re”
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 14:00, 10 November 2017
Ndërtimi i Termocentralit “Kosova e Re” nuk do të nis së ndërtuarit në vitin 2018, ashtu siç kishe premtuar ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci. Tash gurthemeli i saj po thuhet se do vendoset në vitin 2019.

Se ky Termocentral do të nis së ndërtuar pas dy viteve e ka thënë ministri aktual i MZHE’së, Vladin Lluka.

“Ndërtimi i Kosovës së Re planifikohet të filloj të ndodhë gjatë vitit 2019”, ka thënë Lluka në tryezën “Cilësia e ajrit në Kosovë, sfidat dhe veprimet”, shkruan gazeta fjala

Lluka tutje ka bërë me dije se Termocentrali Kosova A dhe Kosova B janë ndotësit më të mëdhenj në Kosovë

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper
  • Play Rock Wheels