Shtëpinë e kaplon flaka nga ngarkuesi i telefonit që e kishin blerë vetëm 1 euro – Lajmi.net
Shtëpinë e kaplon flaka nga ngarkuesi i telefonit që e kishin blerë vetëm 1 euro
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 11:35, 13 May 2018
Një nënë dhe tre fëmijët e saj duhej të largoheshin nga shtëpia pasi një ngarkues telefoni me çmim të ulët prej 1 eurove u mbinxeh - duke shkaktuar një flakë masive.

Zjarrfikësit u thirrën në banesën e tyre në Boscombe, Bournemouth, të hënën natën, kur flakët u bënë të dukshme.

Banorët e bllokut u evakuan pasi ekuipazhet nga tre stacione zjarrfikëse luftuan flakën.

Askush nuk u plagos, por burimi i zjarrit besohet të jetë një ngarkues i telefonit i lirë i cili ishte mbinxehur në atë kohë.

Nëna Donna Burton ishte duke u ulur me tre fëmijët e saj, të moshës 11, 12 dhe 18 vjeç, për të parë një emision televiziv, kur vuri re erën e djegies që vinin nga një nga shtretërit e djalit të saj.

Më pas ajo vuri re se ngarkuesi ishte bërë aq i nxehtë sa një vrimë ishte djegur në mbulesën e duvetit.

Ajo shpejt çkyçi ngarkuesin dhe u kthye në dhomën e ndenjes, por familja pastaj vuri re një ‘shkëlqim të ndritshëm të portokallit’ dhe e kuptoi se dhoma ishte në flakë.

Donna tha: “Djali im po e ngarkonte telefonin e tij me një ngarkues USB nga një dyqan zbritje.

‘Ai e heqi atë dhe më pas e telefonoi telefonin në krevat. Ne ishim duke shikuar së bashku një emision dhe pastaj vura re tym.

Autoritetet e zjarrit tani kanë paralajmëruar njerëzit kundër përdorimit të ngarkuesve të lirë dhe të paprovuar. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO