Shqipëria mundi Turqinë, por Duka kritikon ashpër ekipin për një arsye – Lajmi.net
Shqipëria mundi Turqinë, por Duka kritikon ashpër ekipin për një arsye
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 20:58, 14 November 2017
Pavarësisht fitores 2-3 në miqësoren ndaj Turqisë, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, nuk ka qënë plotësisht i lumtur nga loja e ekipit Kombëtar.

Në një prononcim për “Supersport” nga aeroporti i Rinasit, Duka deklaroi se skuadra duhet të nxjerrë mësim nga gabimet e bërë në miqësoren ndaj Turqisë në mënyrë që ato gabime mos përsëriten në ndeshjet zyrtare.

Miqësorja ndaj Turqisë

“Jam i kënaqur me rezultatin e ekipit dhe me përgatitjen që i bënë ndeshjes dhe atë çfarë dhanë në fushë. Në një ndeshje miqësore është i rëndësishëm eksperimenti teknik dhe nëse merr një fitore, është një kënaqësi më shumë. Duhet të nxjerrim mësime nga gjërat që bëmë keq, për t’i korrigjuar në të ardhmen. Edhe kjo ndeshje nuk ka pasur pak gabime, por shpresojmë të mos i përsërisim më. Nuk duhet të bëjmë gabime amatoreske.”

Kualifikimi në Europianin 2020

“2020-a? Kam shumë besim te skuadra. Ka të gjitha mundësitë për të fituar çdo ndeshje, por s’mund të themi që jemi një skuadër e madhe, që mund të marrim 3 pikët në çdo takim. Me një short të mirë, i kemi të gjitha mundësitë për të arritur në Europianin e 2020-ës.”

Besimi tek trajneri Panuçi

“Rruga është shumë e gjatë dhe ne kemi objektivat tona për 2020-ën, por nëse do të kualifikohemi, do të falënderojmë Panuçin dhe të tjerët. Kemi eksperienca pozitive, kur ekipi rri më shumë bashkë. Në shtator do të presim shortin.”

Fjalët kyçe: Armando Duka

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master