Shqipëria humb Panuccin, mediat italiane ia zbulojnë klubin e ri – Lajmi.net
Shqipëria humb Panuccin, mediat italiane ia zbulojnë klubin e ri
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 13:53, 14 February 2018
Mediumi italian e shikon strategun e Kombëtares kuqezi si një mundësi për të drejtuar stolin e SPAL-it, që është nisur vrullshëm drejt Serisë B.

“La Nuova Ferrara”, e cila është mediat e qytetit të Ferrarës ku gjendet edhe ekipi i SPAL, ka publikuar sot një lajm me kryefjalë teknikun e KombëtaresShqiptare, Cristian Panucci.

Mediumi italian e shikon strategun e Kombëtares kuqezi si një mundësi për të drejtuar stolin e SPAL-it, që është nisur vrullshëm drejt Serisë B, transmeton “Albeu.com”.

“Dje, ka dalë në skenë edhe emri i Christian Panuccit, ish-mbrojtës i Milanit, Real Madridit, Interit dhe Romës, ish-zëvendës i Capelos te Rusia, trajner i Livornos dhe Ternanës dhe aktualisht trajneri i Kombëtares shqiptare, nga e cila mund të shkëputet për të marrë drejtimin e një pankine në Itali”, shkruan “La Nuova Ferrara”.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO