Shqipëria do të ndihmohet nga Maqedonia me ndihma humanitare – Lajmi.net
Shqipëria do të ndihmohet nga Maqedonia me ndihma humanitare
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 23:40, 5 December 2017
Maqedonia do të dërgojë ndihmë humanitare në rajonet e Shqipërisë të cilat u përfshinë nga përmbytjet, njoftoi Qeveria.

Kjo është vendosur në seancën e sotme në të cilën u shqyrtua informacioni i Ambasadës së Maqedonisë në Tiranë për gjendjen me përmbytet në Shqipëri.

Qeveria e angazhoi Drejtorinë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe institucione të tjera kompetente në afat prej tre ditëve të dozojnë propozim vendim për dërgimin e ndihmës humanitare.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master
  • Play Bike Rivals
  • Play World Soccer Champion