Shpronësimi i prek edhe 12 zona për autostradën Prishtinë – Hani i Elezit – Lajmi.net
Shpronësimi i prek edhe 12 zona për autostradën Prishtinë – Hani i Elezit
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 21:28, 4 January 2018
Shpronësimi është njëri nga proceset më të rëndësishme për ndërtimin e rrugëve të ndryshme në Kosovë. Shpesh ky proces ka sjell probleme dhe ka ditur të zvarrisë projektet infrastrukturore.

E një vendim për shpronësim Qeveria e Kosovës e ka miratuar edhe në mbledhjen e sotme, shkruan Ndërtimi.info

Ajo,  ka miratuar edhe vendimin preliminar për shpronësimin e pronave të paluajtshme të cilat preken nga ndërtimi i autostradës Prishtinë-Hani i Elezit.

Pronat gjenden ne zonat kadastrale Doganaj, Soponicë, Rekë, Nikaj, Biqec, Koxhaj, Gajre, Gjurgjidell, Kaçanik, Kaçanik i Vjetër të Komunës së Kaçanikut dhe në zonat kadastrale Paldenicë dhe Pustenik të komunës Hani i Elezit.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO