Shpëtoni nga infeksioni në sy duke përdorur vetëm një fetë karrote – Lajmi.net
Shpëtoni nga infeksioni në sy duke përdorur vetëm një fetë karrote
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 23:47, 10 September 2017
Infeksioni i syve është një gjë e bezdisshme dhe shfaqet në qëpallë për shkak të infeksionit në gjëndrën dhjamore.

Në shumicën e rasteve trajtimi i këtij lloj infeksioni përmes medikamenteve farmaceutike nuk sjell ndonjë rezultat të mirë, prandaj duhet kërkuar edhe trajtimet natyrale.

Ky lloj infeksioni në sy shfaqet për shkak të higjenës së dobët ose nuk pastroni syzet si duhet, ku është e mundur që ata të instalohen bakteret e stafilokokut.

Këtë lloj infeksioni mund ta shëroni me karrotë.

Ja se si:

Karrotat e ziera janë shumë efektive për të larguar infeksionin e syve. Merrni një fetë karrote dhe zieni atë për 20 minuta, në mënyrë që të bëhet sa më e zinë dhe pasi të jetë ftohur pak, vendosni atë në sy dhe mbajeni për 20 minuta.

Mbajeni mend, infeksioni i syve nuk hiqet duke e prekur me duar vendin e infektuar./arbresh.info/

Fjalët kyçe: infeksioni në sy

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball