Shpërthen Duka, vijnë dy përjashtime të mëdha – Lajmi.net
Shpërthen Duka, vijnë dy përjashtime të mëdha
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 17:40, 20 April 2017
Nishani-Duka
Nishani-Duka
Pas paralajmërimit të presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, për përjashtimin e disa gjyqtarëve, sot vjen konfirmimi: arbitrat ndërkombëtarë Lorenc Jemini dhe Andi Koçi pezullohen pa afat.

Lajmin e bën të ditur “Top Channel”, duke iu referuar burimeve pranë FSHF-së.

Jemini ishte parashikuar që këtë fundjavë të shkonte në Luksemburg në kuadër të marrëveshjes së shkëmbimit, por federata ka anuluar emrin e tij duke dërguar Enea Jorgjin.

Duka deklaroi dje se Komiteti i Arbitrimit ka përcaktuar disa nga gjyqtarët të cilët janë vlerësuar që bëjnë veprime tendencioze për të prishur garën, ndaj dhe do të përjashtohen.

Në fakt, as Jemini e as Jorgji nuk gjykuan në Kategorinë Superiore fundjavën e shkuar dhe në Kupën e Shqipërisë të mërkurën, por ata u vunë në qendër të kritikave për vendimet e tyre në takimet e para dy javëve, përkatësisht Partizani – Luftëtari dhe Kukësi – Vllaznia.

andi-koci-foto-490x359

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Fjalët kyçe: Armand Duka

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown