Shpend Ahmeti: Pas shumë vitesh, Prishtina u bë me ligj – Lajmi.net
Shpend Ahmeti: Pas shumë vitesh, Prishtina u bë me ligj
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 18:50, 17 May 2018
Dardan Sejdiu dhe Shpend Ahmeti
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas miratimit të Ligjit për kryeqytetin.

Ahmeti përmes rrjetit social Facebook ka thënë se ky Ligj e bën Prishtinën si kryeqytet me status të veçantë e me kompetenca shtesë,

“Sot, pas shumë viteve, Prishtina u bë me ligj. Edhe pse jo sipas të gjitha kërkesave tona, Ligji e bën qytetin tonë zyrtarisht Kryeqytet me status të veçantë e me kompetenca shtesë. Falenderoj të gjithë deputetët që e votuan ligjin. Urime Prishtinë”, ka shkruar Ahmeti.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO