Shpallen fituesit e Los Angeles CineFest, Tertini pjesë e tyre (Foto) – Lajmi.net
Shpallen fituesit e Los Angeles CineFest, Tertini pjesë e tyre (Foto)
Autori: Lajmi.net CinemaEntertainmentKulturë/Arte 15:31, 20 December 2016
Los Angeles CineFest, është një nga ngjarjet ndërkombëtare më të mëdha në internet që ka të bëjë me industrinë e filmit.

Festivali është i organizuar nga Mark MOS, regjisor me çmime nga më të ndryshmet,shkruan lajmi.net.

Çdo vit shpallen gjysmë-finalistët, finalistët dhe fituesit për secilën kategori.

Në fund, të gjithë fituesit marrin shpërblime nga CineFest, Los Angeles.

E këtë herë pjesë e fituesve të festivalit ishte edhe regjisori Valmir Tertini me filmin e tij “Tradhti me Letra”, “Cheating for Papers”, i cili fitoi çmimin e publikut.

“Tradhti me Letra” është film i metrazhit të shkurtër i cili trajton realitetin shqiptar.

Së fundi ai u shpërblye edhe me 3 çmime në DC Festival Awards në Francë dhe ka grumbulluar gjithsej 6 çmime.

Image may contain: 1 person

Më poshtë gjeni edhe fituesit tjerë në Los Angeles CineFest /Lajmi.net/

http://www.lacinefest.org/

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion