Shorti i Copa del Rey, caktohen kundërshtarët për Real Madridin dhe Barcelonën – Lajmi.net
Shorti i Copa del Rey, caktohen kundërshtarët për Real Madridin dhe Barcelonën
Autori: Lajmi.net La LigaSport 14:14, 5 December 2017
Ndeshjet e 1/16 së finales do të luhet nga 3 deri 10 janari, ndërsa shorti për çerekfinale do të hidhet më 12 janar.

Barcelona do të luajë ndaj Celta Vigos në Copa del Rey.

Në shortin e tërhequr, skuarta katalane është caktuar si kundërshtare e Celta Vigos.

Kurse, Real Madrid ka kaluar më lehtë pasi do të ndeshet me Numancian, skuadër nga liga e dytë spanjolle.

Ndeshjet e 1/16 së finales do të luhet nga 3 deri 10 janari, ndërsa shorti për çerekfinale do të hidhet më 12 janar. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: . Barcelona, Real Madrid

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master
  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion