Shokohet e ëma, mjeku i thotë mos ta ushqejë më foshnjen (Foto) – Lajmi.net
Shokohet e ëma, mjeku i thotë mos ta ushqejë më foshnjen (Foto)
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyleShëndeti 9:43, 5 September 2017
Kjo nënë ka thënë se është shokuar pasi që doktori i tha se foshnja e saj gjashtë muajshe duhet të mbajë dietë, shkruan dailymail, transmeton lajmi.net

Danielle Parker thotë se është këshilluar që të ndalojë të ushqejë të bijën e saj Grace me ushqime të ngurta dhe t’i lejojë të pijë vetëm ujë kur i jep qumësht gjiri.

Ajo tha se këshilla erdhi pasi u paralajmërua për 18 kg e foshnjes së saj, peshë e cila konsiderohet e shëndetshme.
21 vjeçarja nga Wrekton sqaron se doktori i kishte thënë ‘ju keni nevojë të ndalni shëndoshjen e tepërt, para se të fillojë.’

Foshnja gjashtë muajshe duhej të peshonte 12.9 kg, ndërkaq Grace ka tejkaluar këtë.

“Unë lashë spitalin duke u ndjerë e dëshpëruar dhe nervoze. Si nënë e re, ndjeva se ne tashmë po gjykoheshim dhe kritikoheshim.

Nuk mund ta besoja. Më bëri të ndihem jo adekuate si nënë e re.” /Lajmi.net/

Danielle Parker was upset when a doctor told her to out her six-month-old baby on a diet

Grace's GP has since said he was no concerns over Grace's weightMs Parker felt the doctor was insinuating her daughter was 'fat' after she was weighedGrace's diet includes carrots, cauliflower, broccoli, as well as baby porridge, which is added to cool boiled water to make it easy for her to eatAccording to the NHS website, a baby's first foods can include mashed or soft cooked fruit and vegetables, which should be cooled before eating

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO