Shokohet Bayerni, Dortmundi në finalen e Kupës – Lajmi.net
Shokohet Bayerni, Dortmundi në finalen e Kupës
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 22:39, 26 April 2017
Borussia Dortmund ka kaluar në finalen e Kupës së Gjermanisë.

Skuadra verdhezi ka mposhtur Bayernin e Munichut në gjysmëfinale në “Alianz Arena”.

Mysafirët kaluan në epërsi me golin e Marco Reus, por vendësit përmbysën rezultatin me Javi Martinez dhe Mats Hummels.

Megjithatë, Dortmundi u rikthye edhe një herë me golat e Pierre-Emerick Aubameyang dhe Mousa Dembele, për të fituar 3:2.

Në finalen e madhe, Dortmundi takohet me Frankfurtin. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO