Shoferi e lë timonin në autopilot, humbet patentë shoferi – Lajmi.net
Shoferi e lë timonin në autopilot, humbet patentë shoferi
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 18:03, 29 April 2018
Një shofer britanik Tesla u xhirua kur ai u fut në vendin e pasagjerëve në një autostradë pa pagesë.

39-vjeçari Bhavesh Patel është filmuar si ai në rreth 40 mph (65 km / h) aktivizoi funksionin autopilot.

Regjistrimet u përhapën shpejt në mediat sociale. Megjithëse incidenti ndodhi më 21 maj 2017, shoferi , i identifikuar tani si Bhavesh Patel , po merr tani vetëm pasojat .

Jo vetëm që Patel duhet të heqë dorë nga patentë shoferi për një vit e gjysmë, ai gjithashtu mori një gjobë prej 1,800 funte dhe 100 orë shërbimesh sociale. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO