Shkup, vazhdojnë protestat kundër deklaratës së përbashkët shqiptare – Lajmi.net
Shkup, vazhdojnë protestat kundër deklaratës së përbashkët shqiptare
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 18:31, 20 March 2017
Protestat me moton “Për Maqedoni të përbashkët” shënuan ditën e tyre të 22-të.

 

 

Protestuesit në Shkup, në itinerarin e tyre të zakonshëm që fillon para godinës së Qeverisë dhe përfundon para Kuvendit, kërkuan refuzimin e platformës së përbashkët të partive shqiptare dhe mos-zbatimin e dygjuhësisë në të gjithë territorin.

Organizatorët e protestës pretendojnë se platforma shqiptare rrezikon unitetin dhe sovranitetin e vendit.

Gjatë ditëve të kaluara, përveç në Shkup, protesta kundër platformës ka pasur edhe në disa qytete të tjera të Maqedonisë.

Fjalët kyçe: Maqedoni, Protestat, Shkup

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master
  • Play Bubble Trouble