Shkolla u dërgon nxënësve në e-mail faqe pornografike – Lajmi.net
Shkolla u dërgon nxënësve në e-mail faqe pornografike
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 15:47, 6 September 2017
Gabimisht, një shkollë private australiane u ka dërguar e-mail studentëve të tyre nëpërmjet e-mailit në një faqe pornografike në internet.

Shkolla e Elit Peninsula Grammar, pranë Melburnit, e dërgoi atë në një faqe pornografi me një ftesë për një mëngjes, siç raportoi gazeta e përditshme Herald-Sun. Menaxhimi i shkollës më vonë kërkoi falje që ishte një gabim. Në shkollë mësohen djemtë dhe vajzat nga 12 deri në 18 vjeç, transmeton lajmi.net.

Sipas gazetës, Faux kjo u vu re vetëm pasi njëri nga studentët e kishte quajtur menaxhimin e shkollës. Pastaj linja dërgoi një post tjetër me kërkesën për të mos hapur lidhjen. Drejtori Peterford tha se shkolla ishte në dijeni të “seriozitetit të këtij gabimi”.

“Ne jemi jashtëzakonisht të tronditur që i kemi ekspozuar studentët tanë në një faqe interneti të tillë, që në mënyrë të qartë nuk është në përputhje me vlerat e shkollës sonë. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown